Ministerstwo Finansów z inicjatywą edukacyjną dla mikroprzedsiębiorców przygotowało serię spotkań online dotyczących Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). W cyklu tych spotkań, rozpoczynając od połowy listopada i kończąc w połowie grudnia, specjaliści z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) dzielą się wiedzą i poradami na temat systemu KSeF.

Finalne webinarium w ramach ogólnopolskiego cyklu „”Środy z KSeF”” zaplanowane jest na 13 grudnia. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się o dobrowolnym korzystaniu z KSeF, które jest możliwe od początku 2022 roku, a od 1 lipca 2024 roku stanie się obowiązkowe dla wszystkich czynnych podatników VAT. Od tego momentu e-faktury w KSeF będą jedyną akceptowaną formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Przedsiębiorcy zwolnieni z VAT będą mieli obowiązek stosowania e-faktur od 1 stycznia 2025 roku.

Spotkanie online organizowane przez Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie skierowane jest do mikroprzedsiębiorców oraz ich przedstawicieli, a także wszystkich zainteresowanych tematyką e-fakturowania. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia, a jego uczestnicy otrzymają informacje na tematy takie jak:

  • nowe zasady fakturowania elektronicznego w Polsce,
  • proces uwierzytelniania w systemie KSeF i nadawanie uprawnień,
  • różnice pomiędzy tradycyjną fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
  • metody wystawiania i odbierania faktur w systemie KSeF,
  • bezpłatne narzędzia dostępne w KSeF,
  • miejsca, gdzie można znaleźć aktualne komunikaty, informacje oraz odpowiedzi na pytania.

Zaproszenie na webinarium nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy dołączyć poprzez link dostępny na stronie. Spotkanie przewidziane jest na godzinę i rozpocznie się o 10.00.

Dodatkowe informacje o systemie KSeF oraz materiały pomocnicze, takie jak prezentacje z poprzednich webinarów i zestawienia pytań i odpowiedzi, są dostępne na stronie www.podatki.gov.pl/ksef.

Źródło: https://www.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024