Piątek, 26 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Paweł, Jeremiasz

Młodzi graficy pokażą finał dwuletniego projektu. Wernisaż w Kamieniczkach Elbląskich

Grafika artystyczna potrafi zaskoczyć nie tylko warsztatem, ale i odwagą pomysłów - a w Elblągu będzie okazja zobaczyć to z bliska. Już 25 czerwca o godz. 18 w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. św. Ducha 3-4 odbędzie się wernisaż wystawy „Wena Graficzna Masters”, prezentującej prace młodego pokolenia twórców.

Na ekspozycji znajdą się realizacje uczennic i uczniów szkół plastycznych z Gronowa Górnego, Krosna oraz Częstochowy. To właśnie te trzy ośrodki zostały włączone do programu „Wena Graficzna Masters” Fundacji Rodziny Staraków - przedsięwzięcia, które w tej formule było prowadzone wyłącznie w trzech wybranych liceach plastycznych w Polsce. Wernisaż w Elblągu jest podsumowaniem pracy rozpisanej na dwa lata.

Finał programu „Wena Graficzna Masters” w Elblągu

Wystawa w Kamieniczkach Elbląskich ma pokazać przekrój najciekawszych efektów dwuletniego cyklu edukacyjno-artystycznego. W centrum uwagi jest grafika artystyczna - od koncepcji, przez eksperymentowanie z narzędziami, aż po dopracowane realizacje. Organizatorzy zapowiadają wybór najlepszych prac, które powstawały podczas kolejnych etapów projektu.

Jak podkreślają osoby zaangażowane w ideę wystawy, to propozycja zarówno dla tych, którzy na co dzień śledzą sztukę współczesną, jak i dla mieszkańców, którzy po prostu chcą zobaczyć, jak wygląda praca młodych twórców na wysokim poziomie.

„To spotkanie z grafiką artystyczną w wykonaniu młodego pokolenia - różnorodną, odważną i dopracowaną.”

Fundacja Rodziny Staraków

Co zobaczymy na wystawie i kto jest zaproszony

Ekspozycja ma pokazać, jak szerokim językiem potrafi dziś mówić grafika: od precyzyjnych rozwiązań warsztatowych po eksperymenty formalne i zaskakujące zestawienia technik. W zapowiedziach zwracana jest uwaga na kreatywność, różnorodność zastosowanych metod oraz dojrzałość artystyczną autorów prac.

Wernisaż ma również wymiar lokalny: to szansa, by w Elblągu zobaczyć, jak pracują i rozwijają się uczennice i uczniowie z Gronowa Górnego, Krosna oraz Częstochowy - a przy okazji wesprzeć młode talenty samą obecnością na wydarzeniu.

  • Wydarzenie: wernisaż wystawy „Wena Graficzna Masters”
  • Kiedy: 25 czerwca, godz. 18
  • Gdzie: Kamieniczki Elbląskie, ul. św. Ducha 3-4
  • Kto prezentuje prace: uczennice i uczniowie szkół plastycznych z Gronowa Górnego, Krosna oraz Częstochowy
  • Program: „Wena Graficzna Masters” Fundacji Rodziny Staraków - dwuletni projekt realizowany w trzech wybranych liceach plastycznych w Polsce

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników sztuki, w tym mieszkańców Elbląga, do wspólnego odkrywania grafiki artystycznej i przyjrzenia się efektom pracy młodych twórców. Wernisaż 25 czerwca o godz. 18 w Kamieniczkach Elbląskich będzie symbolicznym domknięciem dwuletniego projektu.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
KC

Katarzyna Chmielewska

Pisze o ludziach i kulturze Elbląga, szukając historii, które łączą sąsiedztwa i pokolenia.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!