Ostrzeżenia 27.04.2026

Drift w Elblągu: 20-latek ukarany mandatem i utratą prawa jazdy

20-latek driftował Subaru w Elblągu; mandat 1500 zł i 10 pkt, 3 miesiące zatrzymania prawa jazdy; pasażerowie w bagażniku.

KOMENDA MIEJSKA POLICJI w ELBLĄGU -- KMP ELBLĄG

aleja Tysiąclecia 3, 82-300 Elbląg

20-letni mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych za drift sportowym Subaru na ul. Kwiatkowskiego w Elblągu. Dodatkowo policja zatrzymała mu na 3 miesiące prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę 25 kwietnia przed godziną 23:00. Policyjny patrol Grupy SPEED zarejestrował ten popis, którego młody kierowca nie zauważył.

Podczas interwencji okazało się, że w aucie podróżowały trzy osoby, które były przewożone w bagażniku. W momencie zatrzymania koledzy 20-latka przesiadywali na tylne siedzenia.

Za taki sposób przewozu osób dopuszczono dodatkowy mandat w wysokości 100 zł i 8 punktów karnych dla kierowcy.

Każdy z trójki pasażerów otrzymał mandat w wysokości 100 zł za nieużywanie pasów bezpieczeństwa.

Ta sytuacja pokazuje, że jedno niebezpieczne zachowanie w połączeniu z dodatkowymi (poślizg samochodu i obecność osób w bagażniku) może doprowadzić do groźnego wypadku i tragicznych konsekwencji dla kierowcy i pasażerów.

Przypominamy: od 30 marca 2026 r. za celowe driftowanie na drogach publicznych, w strefach ruchu lub w zabudowie, grozi mandat w granicach od 1500 zł do 5000 zł. Policja obligatoryjnie odbiera prawo jazdy na 3 miesiące. Recydywa może skutkować mandatem powyżej 3000-5000 zł, a drifting może zostać uznany za przestępstwo.

Aby obejrzeć materiał wideo, włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.

Pobierz plik wideo (format mp4, rozmiar 23,55 MB).

Źródło: policja.gov.pl

MJ

Marcin Jurewicz

Relacjonuje kronikę policyjną i bezpieczeństwo w Elblągu, stawiając na fakty, kontekst i jasny język.

Więcej artykułów →

Udostępnij: