Elbląg: podsumowanie pierwszych dni akcji 'Bezpieczny weekend – Majówka 2026'
Elbląg: 24 kolizje i 269 przekroczeń prędkości podczas Bezpiecznego weekendu – Majówka 2026.
Policjanci z drogówki kontynuują działania w ramach ogólnopolskiej akcji 'Bezpieczny weekend – Majówka 2026'. Pierwsze dni akcji przyniosły podsumowania – od czwartku 30 kwietnia na elbląskich drogach doszło do 24 kolizji, a wypadek nie miał miejsca.
W trakcie kontroli odnotowano 269 przypadków przekroczenia prędkości, z czego w dwóch sytuacjach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Do sądu skierowano 22 wnioski o ukaranie, nałożono 240 mandatów, zastosowano 77 pouczeń i przeprowadzono 369 kontroli pojazdów.
Łącznie przebadano 1120 kierowców pod kątem trzeźwości. Niestety jeden z nich prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.
W ramach interwencji funkcjonariusze udzielili 82 pouczenia, nałożyli 29 mandatów karnych, zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, 8 osób trafiło do wytrzeźwienia, policjanci prewencji zatrzymali 4 osoby poszukiwane, przeprowadzili 354 legitymowania i 207 interwencji.
Źródło: policja.gov.pl