Finał Powiatowy Turnieju BRD w Nowakowie
Zakończono finał powiatowy BRD i motoryzacyjny w Nowakowie. Poznaj zwycięskie drużyny i dalsze eliminacje.
W dniu 29 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej w Nowakowie odbył się Finał Powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a także motoryzacyjnego dla szkół ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z terenu powiatu elbląskiego, które zmierzyły się w czterech konkurencjach.
Zawody rozpoczął test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Następnie uczestnicy rywalizowali w jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz w jeździe sprawnościowej na torze przeszkód. Sędziami byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz III Rewiru Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim. Uczestnicy musieli także prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu w zasłabnięciu; tę konkurencję oceniali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Elblągu. Zwycięzcom zapewniono nagrody. Do zawodów zgłosiło się łącznie 19 drużyn.
W grupie wiekowej 10–12 lat najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, a trzecie – ze Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej.
W grupie wiekowej powyżej 13 lat zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, Szkoły Podstawowej w Rychlikach oraz ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie.
W starszej grupie wiekowej w konkurencjach motoryzacyjnych podium przedstawiało się następująco: pierwsze miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno i Technicznych z Pasłęka, drugie miejsce – Zespół Szkół w Pasłęku, trzecie miejsce – Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.
Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju w Szkole Podstawowej SP4 w Elblągu.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wspierał organizacyjnie i przy realizacji wydarzenia, a dodatkowe wsparcie zapewnili: Szkoła Podstawowa w Nowakowie oraz elbląska policja i straż pożarna. Celem zawodów było podniesienie wiedzy z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, a działania te wpisują się w profilaktykę „Jednośladem bezpiecznie do celu”, koordynowaną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Źródło: policja.gov.pl