Ogólne 29.04.2026

Finał Powiatowy Turnieju BRD w Nowakowie

Zakończono finał powiatowy BRD i motoryzacyjny w Nowakowie. Poznaj zwycięskie drużyny i dalsze eliminacje.

KOMENDA MIEJSKA POLICJI w ELBLĄGU -- KMP ELBLĄG

aleja Tysiąclecia 3, 82-300 Elbląg

W dniu 29 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej w Nowakowie odbył się Finał Powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a także motoryzacyjnego dla szkół ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z terenu powiatu elbląskiego, które zmierzyły się w czterech konkurencjach.

Zawody rozpoczął test wiedzy o ruchu drogowym, przygotowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Następnie uczestnicy rywalizowali w jeździe rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz w jeździe sprawnościowej na torze przeszkód. Sędziami byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz III Rewiru Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim. Uczestnicy musieli także prawidłowo udzielić pomocy poszkodowanemu w zasłabnięciu; tę konkurencję oceniali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Elblągu. Zwycięzcom zapewniono nagrody. Do zawodów zgłosiło się łącznie 19 drużyn.

W grupie wiekowej 10–12 lat najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, a trzecie – ze Szkoły Podstawowej w Zielonce Pasłęckiej.

W grupie wiekowej powyżej 13 lat zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, Szkoły Podstawowej w Rychlikach oraz ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie.

W starszej grupie wiekowej w konkurencjach motoryzacyjnych podium przedstawiało się następująco: pierwsze miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno i Technicznych z Pasłęka, drugie miejsce – Zespół Szkół w Pasłęku, trzecie miejsce – Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w maju w Szkole Podstawowej SP4 w Elblągu.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu wspierał organizacyjnie i przy realizacji wydarzenia, a dodatkowe wsparcie zapewnili: Szkoła Podstawowa w Nowakowie oraz elbląska policja i straż pożarna. Celem zawodów było podniesienie wiedzy z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, a działania te wpisują się w profilaktykę „Jednośladem bezpiecznie do celu”, koordynowaną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Źródło: policja.gov.pl

MJ

Marcin Jurewicz

Relacjonuje kronikę policyjną i bezpieczeństwo w Elblągu, stawiając na fakty, kontekst i jasny język.

Więcej artykułów →

Udostępnij: