Elbląg: weekendowe podsumowanie ruchu drogowego – 15 zdarzeń, 452 przebadanych kierowców
Elbląg: 15 zdarzeń drogowych, 452 przebadanych kierowców i 2 nietrzeźwych – weekend ruchu drogowego pod lupą policji
Elbląg: weekendowe podsumowanie ruchu drogowego wskazuje, że na naszym terenie doszło do 15 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze drogówki przebadali 452 kierujących, z czego dwóch kierowało pojazdem będąc w stanie nietrzeźwienia.
Od piątku 24 marca ruch drogowy skontrolował 213 pojazdów i wylegitymował 280 osób. Nałożyli 115 mandatów, zastosowali 51 pouczeń i skierowali do sądu 19 wniosków o ukaranie. W ciągu trzech dni odnotowano 15 zdarzeń drogowych. Ponadto 131 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy i jednego kierowcę bez uprawnień.
Z kolei policjanci z wydziału prewencji interweniowali 136 razy. Od piątku wylegitymowali 248 osób, skontrolowali 38 pojazdów, nałożyli 27 mandatów i pouczyli 63 osoby. 4 osoby trafiły do wytrzeźwienia. Policjanci zatrzymali także jedną osobę poszukiwaną i jedną na gorącym uczynku.
Zespół prasowy KMP Elbląg
Źródło: policja.gov.pl