Wojciech Małecki
Biografia
Wojciech Małecki urodził się w Elblągu 11 października 1990 roku. Rozpoczął karierę jako junior w Olimpii Warszawa, a następnie trafił do Korony Kielce, gdzie grał w drużynach rezerwowych i młodzieżówce U-19.
1 sierpnia 2008 roku został włączony do składu pierwszej drużyny Korony. W sezonach 2008/2009 i 2009/2010 nie otrzymał szansy debiutu, występował za to w rezerwach i Młodej Ekstraklasie. Na sezon 2010/2011 został wypożyczony do drugoligowego Znicza Pruszków, w którym rozegrał łącznie dwadzieścia meczów, z czego jeden w Pucharze Polski z Polonią Warszawa.
Po powrocie do Kielc w trzeciej kolejce sezonu 2010/2011 otrzymał szansę debiutu w Ekstraklasie, wchodząc w 74. minucie meczu przeciwko Jagiellonii Białystok. Następnie zagrał pełne 90 minut z Wisłą Kraków. W barwach Korony zagrał także w meczu z Gryfiem Wejherowo w Pucharze Polski. Pod koniec rundy jesiennej odniósł kontuzję barku, która wymagała operacji i wyeliminowała go z gry do końca sezonu.
Po wyleczeniu kontuzji, 20 czerwca 2012 roku powrócił do treningów z ówczesnym trenerem bramkarzy Maciejem Szczęsnym. W sezonie 2012/2013 rozegrał jedenaście spotkań w Młodej Ekstraklasie, a także dwa w pierwszej drużynie przeciwko Widzewowi Łódź oraz Lechowi Poznań w dwóch ostatnich kolejkach.
Następne rozgrywki ponownie zaczynał jako rezerwowy zawodnik, aczkolwiek tym razem otrzymywał więcej szans do zaprezentowania się w pierwszym zespole. Po raz pierwszy wystąpił w czwartej kolejce w meczu z Lechem Poznań, przegranym 2:0. Na kolejną szansę musiał czekać aż do kwietnia, gdzie w pierwszym meczu rundy finałowej przeciwko Widzewowi, zastąpił kontuzjowanego Zbigniewa Małkowskiego. Małecki wystąpił jeszcze w spotkaniach z Zagłębiem Lubin, Podbeskidziem oraz Piastem Gliwice. W meczu z Piastem rozegranym 17 maja 2014 roku, odniósł poważną kontuzję po starciu z Rubenem Juradow w polu karnym, kiedy to został uderzony nogą w głowę i doznał złamania kości twarzy.
W sezonie 2014/2015 rozegrał dwa mecze w Ekstraklasie. Wystąpił na otwarcie sezonu z Zawiszą Bydgoszcz, a także w siódmej kolejce z Jagiellonią Białystok. Po zakończeniu zmagań zarząd Korony Kielce podjął decyzję o nieprzedłużaniu z nim wygasającej umowy.
23 lipca 2015 roku został piłkarzem Kotwicy Kołobrzeg. W barwach drugoligowca rozegrał trzydzieści dwa spotkania.
30 czerwca 2016 podpisał roczną umowę z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. W barwach drużyny z Lubelszczyzny rozegrał dwa spotkania w Pucharze Polski oraz dwanaście w Ekstraklasie. Drużyna zakończyła rozgrywki 2016/2017 na piętnastym miejscu, spadając tym samym do I ligi.
W sezonie 2017/2018 dołączył do Olimpii Grudziądz grającej w I lidze. W jej barwach wystąpił w trzydziestu jeden spotkaniach, natomiast drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu w tabeli, spadając o jedną klasę rozgrywkową.
We wrześniu 2018 roku ogłosił zakończenie zawodowej kariery piłkarskiej, chcąc skupić się na prowadzeniu własnej firmy Football Masters produkującej rękawice bramkarskie. 11 września 2018 roku został piłkarzem KTS Weszło, grającego w B klasie.